Proč musím do Ivančické nemocnice když mám blíže Brno?

Dobrý den.

Asi nejsem jediný co něco podobného zažil,ale nedá mě to a musím se podělit o svoje dojmy.
Už asi první problém je v tom,že moje bydliště je v Hrušovanech u Brna a tudíž při akutních zdravotních problémech a přivolání rychlé záchrané služby člověka vezmou a odvezou
do mnou nenáviděné Ivančické nemocnice a tam vyšetřují a vyšetřují a následně propustí domů a člověk musí vyhledat pomoc jinde.

Proč tuto nemocnici nenávidím?Měl jsem tu čest v roce 2013 kdy mě jako plícaře odvezli do Ivančic kde vyrušili MUDr.Matouškovou od sledovaní nějakého seriálu(byl to víkend),tam
jsem ztrávil 3 hodiny na kyslíku a následně byl propuštěn domu.To jsem si ještě vyslech údiv nad tím proč mě dovezli na internu a co tam semnou mají dělat.Následoval týden blouznění a jediné co mě zachránilo,že jsem si v Židlochovicích zaplatil Oxygenoterapii,ale i tak jsem se zhrouti a sám se dostavil do FN Bohunice kde jsem byl okamžitě přijat na JIP plícního oddělení.Násle­dovala další hospitalizace a po roce jsem invalida 3.stupně s CHOPN(chronická plícní nemoc).Jak mě paní doktorka poznačila do zdravotní dokumentace tak jsem pacient nadměrně zneužívající zdravotní péči,obezní(to jediné je pravda) a zralý na psychiatrii(a to jsem věčný optimista- mohou potvrdit moji známí).
Takže toto je důvod proč když někdo vysloví slovo Ivančická nemocnice(kde zřejmě pan Julínek hodně zainvestoval do vybavení a nyní se musí využít) tak mě běhá mráz po zádech.

No a příběh má pokračovaní.Moje manželka,která se vy svých 43 letech už přes 7 měsíců lečí na spoustu věcí najednou začla rudnout a popadat dech.Takže následovalo vyšetření
u praktické lékařky tady v Hrušovanech,která po změření tlaku a tepu okamžitě vypsala žádanku na vyšetření a hádejte kam?Samozřejmě do Ivančic,protože jinde dle zkušeností pacienta z Hrušovan u Brna nevezmou.No co na plat sedl jsem do auta a zavezl ji do Ivančic na moje oblíbené interní oddělení.Takže ve čtvrtek 8.1 jsme kolem 9:00 hod dotazili do nemocnice.Nás­ledovalo vyšetření RTG,CT,rozbor krve,tabletka pod jazyk,infuze atd.Následné měření tlaku a pulsu a tak pořád dokola.Přesná medikamentace mě nějak neutkvěla v paměti,ale to není ani podstatné.Tlak i puls ji vždy na chvílku klesl,ale během dvou hodin se vše opakovalo.Už to vypadalo,že ji hospitalizují,ale obrat nastal kolem 15:00 hod kdy jsem na chodbě zaslech(zřejmě primář oddělení),že už je plno a aby už sem nikoho nevozili.Během chvilky následovalo to,že manželka byla vyřešena s tím že je stabilizována a má jít domu.
V pátek si má zajít k praktické lékařce na změření tlaku a v pondělí 12.1 se opět dostavit na internu do Ivančic.Jenže už když jsme jeli domů tak mě opět rudla v autě a nebylo jí dobře.
Následovala neklidná noc a hned ráno jsem jí vezl k praktické lékařce v Hrušovanech,která ji změřila tlak a tep a hrozně se divila proč si jí nenechali v Ivančicích.Na moji žádost vystavila
žádanku na vyšetření do FN Bohunice na internu.Praktická lékařka nám ještě popřála štěstí s tím,že ze zkušenosti nám moc šancí na to že nás příjmou v Brně nedává.Tak jsem manželku naložil do auta a odvezl FN Brno.
První otázka v nemocnici nebyla co manželce je a jak se cítí(byla celá rudá a i laik by věděl,že jí je zle) ale odkud je.Po sdělení,že je z Hrušovan u Brna následovalo vysvětlování že sem nepatříme a že patříme do Ivančic.Na to jsem odpověděl,že tam jsme byli včera a jak jsme dopadli.Nakonec se slitovali a začalo měření tlaku,neurologie atd.Po šestihodinovém maratonu(tabletka pod jazyk,snižování tlaku) a ten stejný dotaz proč si manželku v tomto stavu nenechali v Ivančicích.Na­konec manželku po telefonickém rozhovoru nachystali na převoz do nemocnice u Milosrdných Bratří kde byla nakonec hospitalizována.

Nikdo se mě nemůže divit,že jsem naštvaný na celý zdravotní systém a že píši tento příběh.Ještě jsem pochopil jednu věc,že pokud přivezu člověka ve zbědovaném stavu do nemocnice já(abych systému šetřil prostředky) tak je to špatně a všude na vše musí čekat.Pokud ho přiveze rychlá záchraná služba ve stejném stavu tak nikde nečeká a je to méně problémové.Takto mě to vysvětlila i jedna nejmonovaná lékařka v nemocnici.Vždycky jsem si říkal(vyrůstal jsem v socialismu),že tyhle absurdyty v demokracii neexistují,ale hluboký omyl.Ba naopak – nic není nemožné.

Už s tím proboha něco někdo udělejte aby normální lidé měli možnost výběru nemocnice(stejmě jako si lidé mohou vybrat dobrého řemeslníka a praktického lékaře).Asi je to k zasmání a vy tam nahoře si klidně připlatíte a nebo přes známé si dopřejete to nejlepší,ale bez nás obyčejných by jste nebyli tak kde jste.

Rubriky: ZDRAVOTNICTVÍ | komentářů 14

Mobelix Brno nákup

Mobelix Brno

5.9.2017 jsem si v Brněnské prodejně Mobelixu vybral sedací soupravu PORTO a zaplatil zálohu 7 000 Kč.Prodavačka mě říkala, že do 9 týdnu se nám ozvou na kontaktní adresu(dal jsem telefoní číslo,email a adresu bydliště).Podepsal jsem smlouvu a šel vesele domů .Ještě když jsem se ptal na detaily tak nám bylo řečeno, že až uběhne oněch 9 týdnú tak se nám ozvou kdy sedačku dovezou a zbytek částky zaplatíme při dovozu zboží.

Již tři dny nato mě začali do schránky chodit výhodné nabídky od Mobelixu(jak vidět tak  obálky a reklamní sdělení – žádný problém), tak jsem si říkal jak jsou kluci šikovní.

Uběhla doba 9 týdnů a nikdo se neozval, tak manželka nelenila a 10 týden (čtvrtek 16.11) zavolala do Mobelixu a paní ji sdělila, že věc předá dopravě a ti že se ozvou.

V pondělí 20.11 jsem to vzal do svých rukou já( jelikož se nikdo neozýval )  a napsal jsem mail na Brněnskou prodejnu s dotazen jak to vypadá s mojí zakazkou BXMHU3 .Během dne mě zavolala Lucie Geržová( vedoucí administrativy ) a vysvětlila mě, že bez doplacení mě nic nepřivezou a že jsem si měl přečíst pořádně smlouvu.

Takže vše co mi prodavačka říkala 5.9.2017 byla lež a vše je jinak.

Napsal jsem mail:

Docela jste mě naštvali.Prave jsem se vrať il z Brněnské prodejny kde jsem doplatil zbytek.Nyni budu čekat 3 dny až mě někdo zavolá a dle paní na pokladně nemám počítat s dodáním dřív jak za 14 dní.Az se zklidnim tak Sednu a celý slavný nákup v Mobelixu popíši na svém webu a začnu rozesílat známým jako skvělou reklamu na vaše služby.

BXMHU3 je moje první a poslední zakázka

Špatnou logiku vidím v tom co mi řekla prodavačka a moje chyba je to,že jsem smlouvu detailně četl až dnes.Recenze na Google mluví za vše a rovněž jsem tam jednu přidal.Dělate vše proto aby jste měli méně spokojených zákazníků.Ja sazim na čestné jednání a jsem zvyklý uzavírat ústní dohody a nemám s tím problém.Jak jsem řekl, celý případ popíši na svém webu aby další lidé věděli jak to na Brněnské pobočce chodí.

20. listopadu 2017 18:03:54 SEČ, Gerzova Lucie <store.bx@moebelix.cz> napsal:

Dobrý den,
v příloze zasíláme Vámi podepsanou část smlouvy, kde Vaším podpisem potvrzujete, že ,,Zbývající částku je nutné doplatit před obdržením zboží.”
Ve všeobecných obchodních podmínkách, které jste taktéž podepsal, se uvádí, že předání zboží je možné, až po zaplacení celé kupní smlouvy.
Omlouváme se Vám za nedorozumění, ale předat kterémukoliv zákazníkovi neuhrazenou sedací soupravu za 22.222,- Kč by byl opravdu nestandartní a nelogický postup.
Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním hezkého dne
Mit freundlichen Grüßen/ Best Regards

Lucie Geržová
Vedoucí administrativy
Möbelix Brno
Po-Pá 10:00 – 20:00
So-Ne 09:00 – 20:00
Tel:   +420 515 809 221
No co na to říct ?
Je moje chyba, že jsem si pořádně nepřečetl smlouvu( dal jsem na mluvené slovo prodejce ),ale to že mě nikdo nekontaktoval atd. je docela smutné.Takže všem doporučuji pokud už budete něco kupovat v Mobelixu si pořádně na místě přečíst kupní smlouvu a nedat na řeči prodejce ikdyž v řadě stojí další lidé a je to trošku situace pod tlakem.
Po této zkušenosti už rozhodně při příštím nákupu zvolím jinou firmu a jak jsem psal nedám na řeči – v tomto státě platí pouze co je psáno to je dáno !!!!

 

 

Rubriky: INSTITUCE | komentáře 3

Kostelecké uzeniny – Bábiš

Jak podle vás fungují dnešní Kostelecké uzeniny? 

Vedou to od desíti k pěti. Vždyť už se tam vyměnilo osm ředitelů! Dělají tam vězeňkyně a Rumuni. Žádní řezníci už tam nejsou, ti utekli. Prostě to neumí řídit. Tenkrát před deseti lety to dělalo čtyři miliardy tržeb. Bylo tam 130 aut s nápisy Kostelecké uzeniny. Naše obchodní doprava!

Jan Boček řídil Kostelecké uzeniny od roku 1990. Vybudoval z nich jeden z největších masokombinátů ve střední Evropě. V roce 2004 do firmy vstoupil Agrofert Andreje Babiše, který koupil 34 procent akcií. A firma se začala otřásat v základech. Babiš chtěl získat firmu celou, což se mu nakonec v roce 2005 povedlo. Nahrálo mu trestní stíhání dosavadních pěti manažerů, včetně Bočka, z tunelování firmy a nátlak bank, že nebudou-li mít Kostelecké uzeniny jednoho majitele, zastavují financování.

Přestože soudy vynesly opakované verdikty, že Boček a spol. nic trestného neudělali, všem původním manažerům čtyřleté stíhání totálně změnilo život. Boček se například začal stranit lidí, žije ve své chatě uprostřed lesů, manželka mu jednou týdně vozí z Jihlavy nákup.

„Mám lidí plné zuby,“ řekl reportérům Zvláštního vyšetřování, když udělal výjimku a o příběhu předání Kosteleckých uzenin do rukou Agrofertu s nimi promluvil.

Byl jste obviněný společně s dalšími čtyřmi manažery Kosteleckých uzenin, že jste z firmy vytunelovali 230 milionů korun. Bez toho by Andrej Babiš firmu neovládl, je to tak? 

Měl v ruce banku, ne? My jsme postavili novou masnou výrobu a měli jsme velké úvěry. A když padla IPB, tak to přesunuli do Konsolidační banky.

Za kolik to Babiš získal? To se ani neptejte!

Vaše stíhání skončilo po čtyřech letech soudním verdiktem, že jste nic neprovedli. Přesto mezitím Andrej Babiš, který měl původně 34 procent akcií, získal firmu celou… 

Protože banka nařídila, že to musí mít jednoho majitele a to je pan Babiš. To už jsme byli přesunutí do Citibank v Praze Dejvicích.

Do Citibank, která úvěruje Agrofert? 

Pochopitelně. Volal mi tam odsud osobně nějaký Nestrašil, že zastavují financování, pokud to nebude mít jednoho majitele. Do té doby jim to nevadilo. Tohle se stalo v době, kdy běžel ten náš soud. Všichni byli nervózní, i dodavatelé prasat. My jsme zabíjeli dva tisíce prasat denně, to nebyla sranda.

Andrej Babiš koupil těch svých původních 34 procent akcií za tři sta milionů, za kolik pak koupil ten zbytek? 

To se ani neptejte! Asi za 23 milionů. My jsme to museli prodat, jinak by firma neměla na výplaty.

Jak podle vás fungují dnešní Kostelecké uzeniny? 

Vedou to od desíti k pěti. Vždyť už se tam vyměnilo osm ředitelů! Dělají tam vězeňkyně a Rumuni. Žádní řezníci už tam nejsou, ti utekli. Prostě to neumí řídit. Tenkrát před deseti lety to dělalo čtyři miliardy tržeb. Bylo tam 130 aut s nápisy Kostelecké uzeniny. Naše obchodní doprava!

Podle vás tomuto byznysu Babiš nerozumí? 

Myslím, že tomu nerozuměl a nerozumí. Na co se ale uměl podívat, byl výsledek, rozvaha, účetní výkazy. To uměl číst, to musím uznat. Do toho měl všude přístup.

Díky tomu, že byl menšinovým akcionářem? 

Ano. A měl tam ekonomku… Pak byl asi rok nebo dva roky klid a pak to začalo natvrdo.

Řekl, že to chce celé? Ale vy jste to odmítali udělat. Tak co se dělo dál? 

Řešilo se to přes banku. Přišlo obvinění.

Začátkem roku 2004 jste byl společně s dalšími čtyřmi manažery Kosteleckých uzenin obviněn z tunelování firmy. Následně jste v březnu otevírali nový závod, na jehož výstavbu jste si vzali velké úvěry. Co se dělo dál? 

Všechno běželo, byl klid. Nebyli jsme na tom špatně. Investovali jsme stamiliony do nové masné výroby. To byla největší masná výroba v Evropě v té době. Tři sta tun uzenin denně!

Takže vy jste byli stíhaní a tou dobou Citibank začala tlačit na to, aby Kostelecké uzeniny měly jen jednoho vlastníka… 

Ano.

Ocitli jste se pod tlakem: Aby měla firma na výplaty pro zaměstnance, museli družstevníci prodat svůj podíl. 

Potom ano. Babiš řekl: Takhle to bude. A družstevníci řekli: Tak ano. Přistoupili na to. Jak jinak chcete vyřešit jednoho vlastníka? Družstvo to koupit nemohlo, to by ti lidé museli každý donést kolem sta tisíc. To nešlo.

A přemýšleli jste ještě o jiné variantě, jak Andreje Babiše vyšachovat ze hry? 

To nešlo. Když máte úvěry, tak co chcete dělat?

Myslíte, že ten tlak ze strany Citibank a případně policejního stíhání mohl být někým koordinovaný? 

Nevím, ale asi ano. Samo sebou. To by věděla Fortelná (státní zástupkyně, pozn. red.). Nebo Cattani (přezdívka policejního vyšetřovatele Jiřího Pospíšila, pozn. red.)

Máte tušení, kdo to byl? 

Nemám a nechci ho ani mít.

Co vám vlastně tehdy řekl Andrej Babiš na to, když vám Citibank dala jasnou podmínku, že musíte mít jednoho majitele… 

…jinak zastavují financování.

A co vám na to Babiš řekl? 

Nic. To byl možná jeho nápad.

Jeho nápad zastavit financování? 

Já si myslím.

To vám Babiš nepotvrdil? 

To mi nepotvrdil.

Rubriky: Mocní | komentáře 4

Konec Česka

Konec Česka jak ho známe? Hitlerův děsivý plán

počítal s něčím

horším, než je vyhlazení

Nacistická říše byla dost silná na to, aby nás vyhladila. Adolf Hitler se ale rozhodl pro něco, co se zdá být mnohem horším. V březnu roku 1939 byl jeho výnosem vyhlášen Protektorát Čechy a Morava. Začalo šestileté období plné strachu, bezmoci a hrůz, které s sebou přinesla druhá světová válka. Cíl nacistů? Totální zapomnění na Čechy jako národ, zánik českého jazyka a naprosté poněmčení slovanských zemí.

Hitler sleduje nacistické vojáky

Adolf Hitler viděl v České republice novou část Třetí říše. O Slovensko paradoxně až tak velký zájem neprojevoval, nacističtí funkcionáři ale měli za to, že rasové složení Čechů odpovídá Němcům. Rozdělení na germánské a slovanské národy šlo stranou a nacisty zaslepila touha germanizovat všechny Čechy.

Za války ale měli nacisté jiné priority. Dlouhodobé plány musely ustoupit válečnému stavu a ze všeho nejdůležitější bylo zajistit válečnou výrobu pro Německo. V čele českých orgánů proto zůstaly důvěryhodné osoby jako Emil Hácha a Alois Eliáš, kterým národ důvěřoval. Ve skutečnosti se ale ke skutečné moci nikdy nedostali.

Němci se u Čechů ve většině případů nesetkali s žádným velkým odporem. Satira a vtipy na povahu nacistů sice byly na denním pořádku, schopnost povznést se nad nelichotivou situaci je ale Čechům vlastní. V roce 1939 sice proběhlo několik demonstrací a nacisté následně zavřeli vysoké školy, poté, co 1200 vysokoškoláků odvezli do koncentračního tábora Sachsenhausen, se ale hlasitý odpor zmírnil. Češi však v hloubi duše stále doufali, že spojenecká vojska nacisty porazí.

Potraviny na příděl. Nebo vůbec

Život v této době nebyl lehký. Nacisté zavedli přídělový systém a lidé dostávali lístky na potraviny, oděvy nebo tabák. Němci sice měli nárok na vyšší příděly než Češi, některé potraviny, jako káva, kakao, čokoláda nebo ovoce, ale nebyly k dostání vůbec.

Čeští muži ale mohli hovořit o štěstí. Nesloužili totiž v německé armádě, místo toho ale byli nasazeni pro nucené práce přímo v Německu. Podmínky sice podle dobových záznamů nebyly nijak kruté, přesto byly tyto práce velmi nebezpečné, zejména během náletů na německá města.

Češi měli přežít a poněmčit se

Nacisté neměli zájem na tom nechat Čechy postřílet v boji či je vyhladit. Jejich cílem byla germanizace, která začala po smrti říšského prorektora Reinharda Heydricha v roce 1942. Podle historika Detlefa Brandese, autora knihy Germanizovat a vysídlit, nacisté v letech 1943 až 1945 prověřovali “rasovou čistotu” části obyvatel a uznali, že zhruba třetina je poněmčení schopná. Některé prameny ale uvádí, že nacisté chtěli germanizovat až 86 procent obyvatel.

Lidé, kteří podle Němců neměli být schopni poněmčení, měli být vystěhováni na východ nebo popraveni. Germanizacě proto probíhala v tajnosti, aby nevyprovokovala Čechy ke vzpouře. Rasové prověrky proto probíhaly v rámci lékařských kontrol a vysidlování, které zakrývalo započatý proces vystěhovávání nepřizpůsobivých Čechů, se podle historika konalo pod záminkou získávání vojenských prostorů.

Nacisté i přes svou krutost nechtěli Čechy podráždit. Viděli v nich levnou pracovní sílu, a zatímco v případě například Poláků v rukavičkách nejednali, v Protektorátu se na vše šlo v poklidu a s rozvahou. Němci si ostatně ze zkušenosti věděli, že pokud půjdou na Čechy pomalu, potají dosáhnou svého. Když ale například Heydrich zakázal pohlavní styk s Čechy a Poláky, občané Protektorátu se začali bouřit.

Němci doufali, že Češi po válce budou ke germanizaci nakloněni. Chtěli proto některé z nich poslat do koncentračních táborů jako dozorce, a pracovat i se zarytými odpůrci nacismu. Takoví lidé měli být posláni do Německa na převýchovu, a pokud by se nezdařila, měli být zastřeleni.

Rubriky: UDÁLOSTI | Napsat komentář

Do kdy má ještě smysl udržovat při životě staré auto? A kdy už je lepší koupit jiné?

Je to jakýsi bod zlomu ve vlastnictví každého auta. Můžeme jej mít rádi jakkoli, v určitý moment je už ale spíše na obtíž. Jak tu chvíli rozeznat dříve, než je pozdě?

 Své auto můžete mít rádi, jak chcete, ale pokud to je váš jediný vůz, který potřebujete používat i jako dopravní prostředek, ne jen jako hračku, dříve nebo později přijde moment, kdy je spíše přítěží než pomocí. Když je auto víc v servisu než na silnici, když účty za jeho provoz začnou být neadekvátní tomu, o jaký vůz se jedná.

Samozřejmě, toto je racionální hledisko a na to zejména fanoušci mají tendenci trochu zapomínat. A nemůžeme říci, že bychom jim nerozuměli. Pokud ale na své auto pohlížíte spíše racionálně, je vhodné identifikovat bod, kdy život s ním přestává být efektivní. Problém je, že poznat ho není zas tak jednoduché. Často si totiž říkáme, že „tohle ještě opravím a pak už budu jen jezdit”, což nemusí být pravda, nebo ne na moc dlouho. Může se za měsíc, dva, půl roku objevit něco dalšího a pokud si řeknete, že „když už jsem opravil tohle, přece ho teď neprodám”, můžete se dostat do nekonečné spirály výdajů nevedoucí k ničemu dobrému.

Pravda, z absolutního hlediska je téměř vždy levnější staré auto opravit, než koupit jiné, novější. I když by vás čekala investice v řádech desetitisíců korun, pořád většinou je méně, než byste zaplatili za lepší auto. Tím spíš, že to současné bez oné investice prodáte hůř. Jenže dívat se na věc optikou jedné opravy není moudré. Staré pravidlo říká se, že když suma cena výhledově nutných oprav dosahuje zhruba poloviny aktuální hodnoty vozu, je vhodné se začít dívat po jiném.

Podobně to může být rozumné, když opravujete sice drobnosti, ale zato pořád. Když se třeba pokazí jedno tlačítko stahování okna, za chvíli mohou odejít všechna další a dnes jich bývá klidně sedm. To spínač couvacích světel, to nějaké další čidlo, to hadička… Můžou to být věci, které koupíte za pár korun a opravíte sami doma, ale když jsou každý měsíc dvě, je to asi trochu moc. A nákladem tu pochopitelně nejsou jen díly a jejich výměna – muset jezdit s autem do servisu, nemít jej, když jej potřebujete apod. také představuje náklady.

Dalším znakem, že je vhodné se auta co nejrychleji zbavit, může být zvyšující se spotřeba oleje, i dávno před tím, než z výfuku začne vycházet modrý kouř. Ta může značit opotřebované pístní kroužky, jejichž výměna je velmi nákladná, nebo turbodmychadlo na cestě do věčných lovišť, nebezpečnou to věc zejména u dieselu. Anebo taky jen nefunkční ventil odvětrávání klikové skříně, problém za pár stovek.

Dalším příznakem je koroze. Ani relativně nová auta vůči ní nemusí být imunní, nicméně důkladné zbavení auta koroze může být velmi nákladné, podle toho, kde všude ji najdete. Prohnilé auto nikdo nekoupí, ale dokud půjde jen o omezené plochy, máte dvě možnosti – rychle ji nechat odstranit, nebo prodat celé auto. Půjčíme-li si rčení o lidské hlouposti, válku proti rzi vyhrát téměř nelze, ale bojovat přestat nesmíme.

Když přemýšlíte o změně auta a jezdíte něčím novějším, je také vhodné vzít v potaz případnou záruku. Pokud končí, riziko nenadálých nákladů na provoz stoupá. A pochopitelně, auto snáze a lépe prodáte, pokud mu ještě nějaký čas záruky zbývá (a to dnes může být klidně 7 let), než auto, kterému záruka zrovna skončila. A také tu pořád je psychologická hranice 100 tisíc kilometrů – její vliv na cenu je až překvapivě velký a přes veškeré pozitivní emoce spojené s dosavadním autem je prostě rozumnější prodat auto v momentě, kdy má na tachometru 99 tisíc km, než jej „pustit do oběhu” se 101 tisícem najetých km.

I „přerušení proudu oprav” bývá rozumnější, třebaže je po různých investicích scestné si myslet, že investované peníze dostanete zpátky. Je-li seznam oprav v posledním půlroce slušně dlouhý, můžete si samozřejmě říci o více peněz, než byste mohli před velkým servisem, ale jestli je dostanete, je druhá otázka. A v každém případě se vám těžko podaří koupit auto třeba za 150 tisíc, během půl roku a 40 tisíc korun za opravy zjistit, že to nebyl dobrý nápad, a pak za něj dostat 190 tisíc. Tak to prostě nechodí, nakonec i onen dlouhý seznam oprav může být pro leckterého kupce varující a může být lepší auto prodávat v dobrém stavu za běžnou cenu a příliš se nechlubit tím, jak nákladné bylo jej do dobrého stavu dostat.

Nechápejte nás špatně, tento článek není návodem pro ignorantské majitele, jak někomu prodat auto, které se jim začíná „sypat pod rukama”. Jde tu o nalezení vhodného momentu k prodeji, který je beztak vždy jen sázkou do loterie. Nikdy nemůžete s jistotou vědět, co se stane zítra, stejně jako to neví kupující. Je to hra, kterou obě strany obchodu hrají s omezenými informacemi a podnikají určité kroky na základě odhadů, předpokladů a tušení. Dopadnout lépe to vždy může pro toho či onoho, každý do toho jde s rizikem, kdy se prodávající vozu zbavuje za zlomek původní ceny a věří, že se mu to tak vyplatí, protože se rizik zbaví. A kupující zase jisté riziko přijímá, neboť auto za zlomek ceny nového kupuje a měl by si být vědom, že sleva není zadarmo – problémy mohou nastat. „Vyhrát” může obvykle jen jeden – ta „poslední oprava” někdy na dlouho poslední skutečně být může. A někdy také nemusí…

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Ruský odstřelovač trefil cíl na 4,1 kilometru

O víc než půl kilometru se posunul světový rekord v zásahu odstřelovače. Rus Andrej Rjabinsky trefil cíl na vzdálenost 4,1 kilometru. Překonal tak předchozí rekord kanadského snipera z bojových podmínek, ten zastřelil islamistu z 3,5 kilometru.

Bývalý voják Andrej Rjabinsky se o překonání rekordu snažil dlouho. Na střelu trénoval osm let. Historický výstřel mu pomohli zaznamenat zaměstnanci společnosti Lobaev Arms, ruského výrobce taktických odstřelovacích pušek.

Sáhl po pušce SVLK-14 Twilight, zbrani vytvořené na zakázku z uhlíkových vláken, kevlaru a laminátu. Je navržena tak, aby mohla využívat těžkou munici, jako jsou náboje CheyTac, jimiž bývají vybaveny velkorážní pušky.

Pracovníci Lobaev Arms rekord okomentovali tak, že podobně extrémní vzdálenost mohla být překonána jen díky nejmodernější výbavě a tvrdému tréninku.

Předchozí rekord držel nejmenovaný člen kanadské speciální jednotky Joint Task Force 2. V květnu zastřelil v Iráku příslušníka teroristického hnutí Islámský stát ze vzdálenosti 3,5 kilometru. Použil k tomu odstřelovací pušku McMillan Tac-50.

Rubriky: HOBBY | Napsat komentář

Do sedmnácti let nová přehrada, doporučuje studie k vodnímu dílu Čučice

Po skoro čtyřech měsících státní podnik Povodí Moravy konečně rozeslal technicko–ekonomickou studii starostům obcí, kterých by se dotkla stavba vodního díla Čučice na řece Oslavě. Přehrada by podle materiálu dávala smysl. Vláda ovšem musí určit, který veřejný zájem v místě převažuje.
Pohled na soutok Oslavy a Chvojnice od Ketkovského hradu směrem na západ...

Pohled na soutok Oslavy a Chvojnice od Ketkovského hradu směrem na západ ukazuje hlavní problémy území, kterými jsou výsadby jehličnanů a zarůstání lesem | foto: Václav Křivan

Studie je soubor dokumentů, v němž odborné firmy zhodnotily celé území z hlediska geologie, ochrany přírody, budoucí potřeby vody k pití i zavlažování. Odborníci zkoumali i fakt, zda si dukovanská jaderná elektrárna za desítky let vystačí se zdrojem chladicí vody z blízké Dalešické přehrady na řece Jihlavě.

„Jsem ze studie pořádně rozčarovaný. Když to shrnu do několika vět, tak výsledkem je konstatování, že přehrada by byla levná, technicky dobře proveditelná, ekonomicky přínosná,“ uvedl starosta Oslavan Vít Aldorf.

Je jedním z nejhlasitějších odpůrců jakýchkoli plánů na další vodní dílo v oblasti, jejíž příroda je navíc v různých stupních chráněná. Ve spolupráci s týmem lidí se Aldorfovi letos podařilo uspořádat protestní petici a sehnat pod ni 24 tisíc podpisů. Petice je ve Sněmovně, zabývat se jí má i vláda (více zde).

Rezerva pro Brno a Mostiště

Kompletní studie, která ho příliš nepotěšila, přistála Aldorfovi v e-mailové schránce ve středu ráno. Dozvěděl se z ní, že její autoři považují přehradu za nutný rezervní doplněk zdrojů pitné vody pro Brno a Mostiště. Potřebná je prý taky pro dukovanskou jadernou elektrárnu.

„A že by bylo rozumné ji do 17 let zprovoznit. Přičemž v celkovém součtu všech nákladů by vyšla na necelých 13 miliard korun,“ pročítal si dokument Aldorf.

Autoři hovoří o Čučicích také jako o zdroji závlahové vody pro Ivančicko, Židlochovicko a Pohořelicko.

„Studie dále doporučuje, aby vláda povýšila veřejný zájem nad vše ostatní. A aby určila, co je vůbec tímto veřejným zájmem,“ doplnil Aldorf.

Veřejným zájmem může být pitná voda pro Třebíčsko či Brněnsko. Nebo naopak ochrana přírody. Té se autoři dokumentu rovněž obsáhle věnují.

„Dohledali jsme celkem 110 zvláště chráněných druhů rostlin, hub i živočichů, které budou záměrem přímo či nepřímo dotčeny,“ uvádějí odborníci ve studii.

Elektrárna má jiné informace

S jejím zveřejněním se nejdříve čekalo, až bude po krajských volbách. Pak, až materiál prostudují úředníci a politici nadřízeného ministerstva zemědělství.

Mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař sdělil, že studie představuje od 70. let první ucelený dokument, který popisuje vodohospodářský význam lokality, a současně první dokument, který se věnuje také enviromentální problematice v této oblasti.

Už teď ale jednu část zpochybňuje elektrárenský gigant ČEZ. Zásadně nesouhlasí s tvrzením, že výhledově bude nutný odběr vody z Čučic pro uvažované nové dukovanské bloky.

„Na základě naší vlastní studie, kterou jsme nechali před dvěma lety zpracovat a týkala se kvality, množství vody a dlouhodobého monitoringu průtoků, se prokázalo, že vody v řece Jihlavě je dostatek pro stávající i případné nové bloky,“ zdůraznil mluvčí dukovanské elektrárny Jiří Bezděk.

Audit zkoumá okolnosti vzniku studie

Dále se ukázalo, že některé soukromé firmy, jež se na vypracování technicko–ekonomické studie podílely, jsou z minulosti personálně propojené s ředitelem Povodí Moravy Janem Hodovským. Věc teď prošetřuje ministerstvo zemědělství jako nadřízený orgán Povodí Moravy.

„Výsledky auditu, který se týká okolností, za nichž studie vznikla, budou známy do konce listopadu. Do té doby se taky osobně sejde ministr Marian Jurečka s ředitelem Povodí Moravy Hodovským, aby si vše vyříkali,“ uvedla mluvčí ministerstva zemědělství Markéta Ježková.

Zajímá vás dění v krajích?

Za cenu jednoho vydání získáte všechny regionální přílohy.

Až poté se ministr ke studii a celé situaci vyjádří. Resort už dřív uvedl, že „by bylo nezodpovědné, nezačít se už teď připravovat na odborníky předpovídaný nedostatek vody“.

Vzhledem k rozsáhlé petici lze počítat s odporem veřejnosti, pokud vláda začne podnikat kroky směřující ke stavbě přehrady.

„Jako předseda Energoregionu 2020 a starosta Náměště nad Oslavou veškeré dění kolem Čučic sleduji. Mám i řadu konkrétních výstupů, co se týče potřeb elektrárny přímo z ČEZ. Technokrati budou mít s lidmi tady problém,“ zdůraznil náměšťský starosta Vladimír Měrka.

Odpůrci už dřív argumentovali tím, že lze hledat jiná, méně drastická technická řešení, jak v krajině zadržet vodu.

Rubriky: ABSURDITY | komentáře 2

Chránit, nebo zatopit. Budoucnost ráje trampů na Oslavě je nejistá

Ministerstvo životního prostředí hodlá údolí řeky Oslavy u Náměště nad Oslavou více chránit. Vodohospodáři tam mají naopak v plánu stavět přehradu, přičemž jejich hlavním argumentem je sucho.
Údolí Oslavy vyhledává řada trampů a také milovníků přírody. Mohou zde totiž...

Údolí Oslavy vyhledává řada trampů a také milovníků přírody. Mohou zde totiž zahlédnout například ledňáčka říčního.

Tak dechberoucí říční údolí je v Česku k vidění možná ještě v Podyjí, u Berounky nebo na Křivoklátsku. Řeky Oslava a Chvojnice vytvářejí nedaleko Náměště nad Oslavou v odolné hornině zvané granulit přírodní divadlo, za kterým stojí za to se opakovaně vracet.

K meandrům a kaňonům připočtěme zříceniny hradů a taky brouky a rostliny, které se jinde nevidí.

„Že je lokalita v tak dobrém stavu, je zapříčiněno mimo jiné tím, že je dlouhodobě hájená pro výstavbu vodní nádrže,“ uvedl mluvčí podniku Povodí Moravy (PMO) Petr Chmelař velký paradox, který se týká přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice, jedné z nejrozsáhlejších v Česku.

Zatím tak trochu spící kus přírody na pomezí Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje se teď dostává do centra zájmu státu. A rovnou ze dvou protichůdných stran.

Další vodu potřebují i Dukovany

Ministerstvo životního prostředí chce ještě zvýšit stupeň ochrany a nově celou lokalitu dělit. Což se nelíbí lidem z ochranářské praxe, kteří tu přímo působí.

Upozorňují na řadu potíží, kromě jiného na fakt, že není v tomto případě úplně ideální přísnější ochranou zakonzervovat současný stav. Jistá míra zásahu člověka zdejší krajině podle nich určitě prospívá. Například jsou místa, kde náletové dřeviny ubírají prostor vzácným druhům.

A ve stejné době odborníci na vodní stavby pilně studují mapy i analýzy a chystají poklady, jejichž výsledkem může být nová důležitá přehrada s názvem Čučice. Ta by chráněnou nádheru spláchla pod hladinu.

Přírodní rezervace Údolí Oslavy a Chvojnice

  • Nachází se na rozhraní krajů Vysočina a Jihomoravského na řece Oslavě (od Náměště nad Oslavou po Čučice) a jejím levostranném přítoku – Chvojnici (od Rapotic).
  • Hluboce zaříznuté říční údolí s četnými skalisky, které mu na řadě míst dodávají ráz kaňonu.
  • Roste zde na 800 druhů cévnatých rostlin včetně jazýčku jadranského, kriticky ohrožené orchideje.

Hlavním důvodem ke stavbě je sucho. Jaderná elektrárna Dukovany i vodovod na Třebíčsku, který „saje“ z přehrady Mostiště na horním toku Oslavy, budou potřebovat další vodu.

„Podle studií dopadů klimatické změny by mělo v dlouhodobém časovém horizontu dojít k poklesu kapacity zdroje pitné vody Mostiště až o 57 procent,“ zdůraznil mluvčí PMO Chmelař.

A tak se hledají způsoby, jak strategickou surovinu, kterou říční voda je, v krajině zadržet.

Povodí bude mít výsledky technickoekonomické studie k dispozici do poloviny letošních prázdnin. Dokument ukáže, zda je reálné pokračovat v přípravách vodního díla.

„Dotčené obce a případné další kroky, které povedou k přípravě výstavby přehrady Čučice, bude doprovázet otevřená diskuse. V ní se potkají dotčené orgány, samosprávy, odborná i laická veřejnost,“ zmínil mluvčí povodí.

Voda z Oslavy bude časem stále důležitější pro zavlažování v okolí jejího dolního toku, přehrada má taky bránit lokálním povodním a v neposlední řadě může být přínosem pro energetickou soustavu.

Hráz může být vysoká až 78 metrů, tvrdí spolek

Už teď se to nelíbí Spolku pro záchranu údolí Oslavy. Ten na svém webu uvádí, že zadaná studie proveditelnosti vodního díla Čučice bude prověřovat tři varianty vodní nádrže dle velikosti, přičemž podle zjištění spolku bude základní varianta odpovídat výšce koruny hráze 63 metrů.

Zajímá vás dění v krajích?

Za cenu jednoho vydání získáte všechny regionální přílohy.

„Studie bude prověřovat i maximalistickou variantu s výškou hráze 78 metrů,“ uvádějí čísla lidé ze spolku. A dodávají, že hráz nádrže Čučice by stála zhruba na soutoku Čučičského potoka s Oslavou u studánky na místě dnešních chat. Pro srovnání – vodní nádrž Dalešice má hráz vysokou 88 metrů, Brněnská přehrada má výšku 23,5 metru.

„V případě základní, respektive střední varianty by výše na toku došlo k zaplavení údolí až pod Vlčí kopec (zámeček, který slouží jako školicí centrum, pozn. red.),“ upozorňuje spolek.

„Za své by v daném úseku vzal říční ekosystém včetně značné části přírodně cenných lokalit na svazích údolí. Dále by byla zaplavena většina chat, Ketkovický mlýn a celá lokalita pod Ketkovským hradem včetně kantýny, dále Senohradský mlýn i s chatami u Chvojnice, celá Skřípina včetně Skřipského (Theimerova) mlýna a celý úsek ‚dlouhé Oslavy‘. Maximalistická varianta by rozsahem zaplavení sahala až ke zřícenině hradu Lamberk,“ přidává spolek další zjištěná fakta.

Pokud se časem ukáže, že převládnou argumenty přehradu postavit, poslední „politické“ slovo bude mít vláda.

Plány na zatopení údolí Oslavy výstavbou vodní nádrže Čučice jsou v posledních měsících více živé než kdy jindy…

Záměr výstavby vodního díla Čučice je hájen vodohospodáři dlouhodobě. Údolí a další lokality napříč republikou, které jsou morfologicky, geologicky a hydrologicky vhodné pro akumulaci povrchových vod (LAPV) prošly v roce 2009 zásadní revizí a v roce 2011 vydala Ministerstva zemědělství a životního prostředí Generel území chráněných pro akumulaci povrchových vod a základní zásady využití těchto území (Generel LAPV), který dnes slouží jako závazný podklad pro územní plánování. Z původních 186 lokalit výhledových vodních nádrží bylo vybráno celkem 65 lokalit a mezi nimi i Čučice. Tyto lokality jsou prosazovány do územních plánů krajů (Zásad územního rozvoje) a ÚP obcí jako územní rezervy (výhledové záměry). Pro možnou výstavbu je potřebné projednání změn těchto rezerv na návrhové plochy a dále zahájit výkup pozemků, územní řízení a stavební povolení společně s vyhodnocením dopadů na životní prostředí (SEA/EIA).

V poslední době jsme s ohledem na letošní suché měsíce slýchali mnohem častěji prohlášení z úst politiků, vodohospodářů a dalších odborníků o potřebě nových vodních nádrží vzhledem k očekávaným klimatickým změnám a extremitám projevů počasí. Na dynamice nabrala situace okolo Čučic v srpnu roku 2015, kdy vypsalo Povodí Moravy, s.p. veřejnou zakázku na zpracování technicko-ekonomické studie realizace vodního díla Čučice na řece Oslavě. Vítězem výběrového řízení je slovenská firma VODOTIKA, a.s., která studii proveditelnosti zpracuje za 670 tis. Kč (bez DPH) v termínu do 31. 7. 2016. V říjnovém rozhovoru v Českém rozhlase uvedl ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský, že vedle Čučic, které zmínil spolu s Vlachovicemi na Zlínsku mezi prvními, jsou momentálně připravovány obdobné studie pro další tři nádrže: Rychtářov, Hanušovice a Skalička.

Zadaná studie proveditelnosti vodního díla Čučice bude prověřovat tři varianty vodní nádrže dle velikosti, přičemž základní varianta bude odpovídat rozsahu dle Generelu LAPV (viz obrázek výše) s potenciálním objemem až 53,0 mil. m3 a výškou koruny hráze 63 m. Studie bude prověřovat i maximalistickou variantu s celkovým objemem 82,0 mil. m3 a výškou hráze 78 m. Pro srovnání – vodní nádrž Dalešice má maximální kapacitu 127 mil. m3 s výškou hráze 100 m, vodní nádrž Mohelno má kapacitu jen 17,1 mil. m3 s výškou hráze 49 m a Brněnská přehrada jen 21 mil. m3 maximální kapacity s výškou hráze 23,5 m. Hráz nádrže Čučice by stála zhruba na soutoku Čučičského potoka s Oslavou (u studánky, na místě dnešních chat). V případě základní (střední) varianty by výše na toku došlo k zaplavení údolí až pod Vlčí Kopec. Za své by v daném úseku vzal říční ekosystém včetně značné části přírodně cenných lokalit na svazích údolí. Dále by byla zaplavena většina chat, Ketkovický mlýn a celá lokalita pod Ketkovským hradem včetně kantýny, dále Senohradský mlýn i s chatami u Chvojnice, celá Skřípina včetně Skřipského (Theimerova) mlýna a celý úsek „dlouhé Oslavy“. Maximalistická varianta by rozsahem zaplavení sahala až k Lamberku.

Důvodem pro možnou výstavbu nádrže je dle zadání studie rezerva pro vodárenský zdroj VN Mostiště (podle studie dopadů klimatické změny je pravděpodobné, že ve výhledu do roku 2100 dojde k poklesu kapacity vodního zdroje Mostiště až o 57 %). Současně s tím se dle zadání studie s VN Čučice uvažuje jako se záložním zdrojem chladící vody pro JE Dukovany (s ohledem na variantně uvažované rozšíření jaderné elektrárny) v případě významných nepříznivých dopadů klimatické změny. VN Čučice dále může dle zadání studie zajišťovat lokální protipovodňovou ochranu sídel a nadlepšování ekologických průtoků na dolním úseku Oslavy, může být využito energetického potenciálu, případně sloužit také jako zdroj závlahové vody pro případné odběry z řek Oslavy a Jihlavy. Ředitel Povodí Moravy RNDr. Hodovský komentoval účel nádrže na říjnovém setkání se starosty takto: „Zástupce obcí a měst z okolí Čučic zajímal také náš záměr vybudovat víceúčelovou nádrž, která by v období sucha byla schopna pokrýt rozsáhlé potřeby pro krytí rizik vodního díla Dalešice pro chlazení jaderné elektrárny Dukovany.“

 

Rubriky: ABSURDITY | Napsat komentář

Časová smyčka

Rodina se vydá na výlet. „Na Hamrštejn je to už jen kilometr,“ radostně oznámí syn, co si přečetl na rozcestníku. Uplyne půl hodiny a před rodiči s dětmi se opět objeví rozcestník. „To je divné, ke zřícenině je to pořád kilometr,“ zaraženě řekne čtrnáctiletá dcera. Za další půl hodiny rodina opět spatří rozcestník. Jejich cíl se vůbec nepřiblížil. Situace se ještě mnohokrát opakuje. Překročili snad bludný kořen?

Vydali jste se někdy k cíli, k němuž jste stále nemohli dojít? Máte neodbytný pocit, že to co se právě teď děje, jste již zažili předtím? Nebo vám kdosi právě zmizel před očima? Možná jde jenom o hry vaší mysli, avšak někteří záhadologové jsou přesvědčeni o tom, že podobné události lze vysvětlit fenoménem známým jako časová smyčka. Má se jednat o místo v časovém rozměru, které je uzavřeno samo do sebe. Pokud se do něj někdo dostane, bude svědkem opakování téže situace stále dokola. Zatímco čas kolem smyčky normálně plyne, lidé v ní uzavření prožívají stále totéž. Zvenčí se prý přítomnost časové smyčky projevuje jako hustá mlha nebo mrak točící se ve spirále. Skutečně můžeme být uzavřeni v čase?

Kam zmizel vlak?

Čtrnáctého července 1911 vyjíždí z Říma vlaková souprava se sto šesti pasažéry. Má namířeno do Milána, tam však nikdy nedojede. „Co je to za podivnou mlhu?“diví se strojvedoucí, když v oblasti Lombardie vjíždí do tunelu. Vlakem se šíří podivný štiplavý zápach. Dva muži dostanou strach a za jízdy vyskočí ven. To jim možná zachrání život. Celý vlak totiž záhadně zmizí a nikdo už ho nikdy nespatří. Při následném pátrání se po něm v tunelu ani nikde jinde nenajde žádná stopa. Dostal se snad do časové smyčky? Zmizel v jiné dimenzi nebo ho unesli mimozemšťané?

Podivný zážitek nacistických letců

Kapitán Johann Rau dostane roku 1940 za úkol bombardovat anglické město Coventry. Nacistický bombardér vletí do podivného spirálovitého oblaku. V té chvíli se prudce ochladí a kompas se začne zběsile otáčet. Když z mraku vylétnou, vojáci pod sebou spatří město, kterého jako by se druhá světová válka vůbec nedotkla. Kapitán pořizuje snímky a pak dává rozkaz ke shození bomb na továrnu v blízkosti města. K jeho překvapení však bomby nikdy nedopadnou na zem. Vzápětí se znovu ochladí a letadlo se ocitne ve zvláštním mraku. Když z něj vylétne, opět pod sebou spatří město. Rau podruhé dává příkaz k bombardování továrny, ale podivná situace se opakuje. Vše se stane ještě několikrát, než konečně kapitán nařídí změnit kurz a bombardér se objeví nad poničeným městem Coventry. Tím ovšem tajemný případ zdaleka nekončí…

Udivení věřící

Roku 1991 zaslechnou křesťané z anglického města Knowsley, kteří se právě chystají na mši, hřmotící zvuk. Vzhlédnou k obloze a spatří letoun zdobený nacistickými symboly. Když stroj prolétá nad místní továrnou, přihlížejícím se zdá, že se z něj dolů snáší jakési předměty. Pak však bombardér i s odhazovanými bombami zmizí. Scéna se podle svědků opakuje ještě asi desetkrát. Přeneslo se snad německé letadlo do roku 1991, kde se navíc ocitlo v časové smyčce? Mohli bychom pomocí časové smyčky vysvětlit například i záhadná zmizení v proslulém Bermudském trojúhelníku?

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Slovenský Jánošík Babiš

Ing. Andrej Babiš (* 2. září 1954, Bratislava)

 je původem slovenský podnikatel s českým občanstvím, český politik a druhý nejbohatší český občan, majitel a v současnosti i ředitel agrochemického holdingu Agrofert. Dle finančního časopisu Forbes činilo v březnu 2013 jeho jmění 2 miliardy dolarů, čímž se stal 736. nejbohatším člověkem světa. Časopis Týden v roce 2009 odhadl jeho jmění na 35 až 48 miliard korun, v roce 2012 již na 75 až 90 miliard korun.
Jeho otec Štefan Babiš následně pracoval pro firmu Československá keramika a stal se jedním ze zakladatelů zahraničního obchodu na Slovensku. Později zakládal i katedru zahraničního obchodu na VŠE, kde externě přednášel.
 

Po příchodu do Strojexportu byl Štefan Babiš vyslán do Etiopie, kde prodával české obráběcí stroje. Následně byl přeložen do Paříže, kde celá jeho rodina žila do roku 1961. Právě tam začal Andrej chodit do základní školy zřízené při tamním československém velvyslanectví. Po návratu z Francie byl otec vyloučen z KSS (Komunistické strany Slovenska) a propuštěn z práce, asi tři roky pak rodinu živila matka, která pracovala ve Výzkumném ústavu drůbežářského průmyslu.

 V rámci Pražského jara 1968 byl Štefan Babiš rehabilitován a následně se připravoval na výjezd do Ženevy, kde měl zastupovat Československo v GATT při OSN (General Agreement on Tariffs and Trade – Všeobecná dohoda o clu a obchodě). A tak v září 1969 začal Andrej studovat na běžném švýcarském státním gymnáziu. Později onemocněl trombocytopenií a rok ležel v nemocnici. Po návratu ze Ženevy studoval dále na gymnáziu v Bratislavě, kde v roce 1974 odmaturoval. Téhož roku byl přijat na obchodní fakultu Vysoké školy ekonomické v Praze, směr zahraniční obchod.

Na VŠE se věnoval práci v mezinárodní organizaci studentů AIESEC, jejímž se stal posléze prezidentem. Vysokou školu ukončil s červeným diplomem a 1. 11. 1978 nastoupil do PZO Chemapol Bratislava. V témže roce (1978) se stal také kandidátem KSČ, jejím členem se pak stal o dva roky později, v roce 1980.

 Od roku 1982 byl, dle zveřejněných dokumentů slovenského Ústavu paměti národa, vědomým agentem StB s krycím jménem „Bureš“. Agentem měl být v letech 1982 až 1985. Ústav paměti národa však upozornil, že pravdivost archivovaných dokumentů nijak neověřuje. Sám Babiš jakoukoli spolupráci s StB rezolutně popírá.
 Na podzim 1985 byl vyslán jako delegát Petrimexu do Maroka, kde zastupoval asi 15 podniků zahraničního obchodu, např. Lignu či Motokov. V Maroku pobýval i v době sametové revoluce. Poté se vrátil do PZO Petrimex. Stal se ředitelem obchodní skupiny, která dovážela veškeré suroviny pro výrobu hnojiv.
 Je podruhé ženatý, z prvního manželství má dvě děti. Nyní žije s manželkou Monikou, se kterou má také dvě děti.

Vydatně finančně podporuje publicistický server Česká pozice.

 V roce 1992, když bylo jasné, že se Václav Klaus a Vladimír Mečiar domluvili na rozdělení Československa, navrhl zřízení kanceláře Petrimexu v Praze, a tak vznikl 25. 1. 1993 Agrofert. Začátkem roku 1995 pak došlo k navýšení jeho základního kapitálu švýcarským investorem.
 Vývoj Agrofertu je spojen hlavně s americkou bankou Citibank, která podniku jako první poskytla úvěr na provozní financování ve výši 4 milionů dolarů.
 V roce 2010 spravovaly Babišem vlastněné firmy 67 000 hektarů půdy a ročně pobíraly státní dotace ve výši 3 miliardy korun.
 Do portfolia Agrofertu kromě chemické výroby, potravinářských podniků a zemědělské výroby patří také vydavatelská firma AGF Media a. s., která vydává týdeník 5plus2 a na jaře roku 2013 spustila i svůj vlastní internetový portál. Od června 2013 také Agrofert vlastní velký mediální koncern MAFRA a. s., který v roce 2013 vydává 2 celostátní tištěné deníky a 1 pražský regionální deník, provozuje 3 televizní stanice a 2 rozhlasové stanice, dále provozuje zpravodajský internetový portál a vlastní jednoho virtuálního mobilního operátora.
 V listopadu 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou Akce nespokojených občanů, a nevyloučil, že by z ní mohlo vzniknout politické hnutí. Jako politické hnutí bylo ANO 2011 registrováno 11. května 2012.

V srpnu 2012 se stal prvním předsedou hnutí, když v tajné volbě získal 73 ze 76 hlasů. Se svým hnutím chce bojovat proti korupci a za nižší daně. Sám státu na daních odvádí 23 milionů Kč ročně, jeho holding poté na 800 milionů Kč ročně.

Tomuto hnutí poskytl za rok 2011 okolo 25 milionů Kč ze svých vlastních prostředků. V krajských volbách konaných roku 2012 finančně podpořil uskupení „Východočeši“, „Mimo Jiné“ a zlínské „M.O.R. (Hnutí za Morální Očistu Radnice)“. Skrze jejich kandidátky potvrdil kandidaturu sedmi členů ANO! 2011.

Ve volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v roce 2013 bude kandidovat v Hlavním městě Praze jako lídr hnutí ANO 2011. Během předvolební kampaně byl členy politické strany TOP 09 Miroslavem Kalouskem a Markem Ženíškem označen za „komunistického udavače“. Babiš na to reagoval podáním trestního oznámení pro pomluvu.

Andrej Babiš, majitel skupiny Agrofert: „Mobilní telefon používám, samozřejmě. Počítač nepoužívám, protože mě zdržuje.“

Rubriky: Mocní | komentáře 4

Klimatické zbraně

Globalisté vydali geoinženýrům rozkaz vyvolat v

Americe „absolutní šok a hrůzu“ pomocí umělých

hurikánů Harvey a Irma

Nejvyšší stupeň operace pod falešnou vlajkou: z teroristických útoků provedených klimatickými zbraněmi hromadného ničení je obviňována matka Příroda

State of the Nation

4. 9. 2017
Překlad: OrgoNet
Odkazy vedou na články v angličtině.
Vládou financované útoky klimatickými zbraněmi a jiné teroristické činy vůči životnímu prostředí jsou stále stále ničivější a stále více smrtící. 

 

Škody způsobené hurikánem Harvey jen v Texasu jsou již teď odhadnuty na 180 miliard dolarů. V rozhodovacím procesu, zda použít klimatické zbraně, hrají vždy významnou roli příležitosti pro tzv. katastrofický kapitalismus. A podobně kořistnický kapitalismus často dochází k rozhodnutím o provedení aktů environmentálního terorismu obrovského rozsahu (viz například výlev ropy společnosti BP v Zálivu.)(Viz článek anglicky: Škody způsobené hurikánem Harvey by mohly dosáhnout více než 180 miliard dolarů: Hurricane Harvey Damages Could Cost up to $180 Billion)

Nyní již všichni vědí, že Harvey byl uměle nasměrován na pobřeží Texasu, a lze se domnívat, že podobně bude i Irma navigována na konkrétní cíl … zatím neznámý! To, že se celonárodní diskuse tak rychle přesunuly k umělým superbouřím, je obrovská věc. Neboť pouze když si dostatečný počet Američanů uvědomí, že tyto superbouře jsou vytvořeny geoinženýrsky z podstatně menších bouří, které se přirozeně tvoří v hurikánové sezóně, vytvoří se dostatečné uvědomění, aby bylo možno jim zcela zabránit.Jak se režíruje„absolutní šok a hrůza“ (Shock and Awe)

Klimatické zbraně, které byly použity k vytvoření a navigování hurikánu Harvey do Texasu, jsou ve skutečnosti velmi jednoduché. Stav geoinženýrských technologií je dosti pokročilý, a to mnohem více, než se sděluje daňovým poplatníkům. Chemické geoinženýrství je prováděno již několik desítek let, a po 9/11 dramaticky přibylo chemtrailsových operací . V minulých 10 letech byla rovněž významně vylepšena technologie HAARPu.

Co je podstatou: globalisté NWO umějí vyrobit bouři, rozpoutat ji do velikosti kataklysmické superbouře a zasáhnout s ní prakticky jakýkoli cíl. A nejen to, umějí si hrát s jejím směrováním, zrychlovat, řídit intenzitu deště, a to pouhým mačkáním příslušných tlačítek. To provedli právě v případě hurikánu Harvey, jak illustruje následující video (anglicky; This is exactly what a geoengineered hurricane looks like. (Video) „Přesně takto vypadá geoinženýrský hurikán“.)Harvey byl manipulován tak, že nejprve putoval sem a tam, načež se usadil v těsné blízkosti Houstonu, a to na dobu, která se zdála věčností. Samozřejmě všichni vědí, jak to dopadlo: v roce 2017 jsme tu měli tisíciletou vodu. Šlo o potopu biblických rozměrů, schválně vytvořenou jako událost pro „strach a hrůzu“, ale je to teprve první z katastrof plánováných pro americký lid na období po zatmění slunce. Zdá se, že v tomto jejich programu klimatických zbraní jako další udeří hurikán Irma.

Mnozí sice pochybují o tomto scénáři užívání klimatických zbraní, ale ten je potvrzován i satelitní obrazy a další diagnostické modely. Například režiséři tohoto meteorologického dramatu prováděli osévání mraků den předtím, než Harvey udeřil na pevninu. Viz Official Cloud-Seeding Report Filed On August 24th In Texas County („Oficiální zpráva o osévání mraků 24. 8. v Texas County“).V hurikánu Harvey je přítomto tolik geoinženýrských prvků, že se stal zlatým standardem pro rozpoznání budoucích umělých superbouří. I video NASA z jejich vlastního satelitu ukazuje některé znaky geoinženýrských technik. Jak ukazuje následující popis, při tvoření hurikánu byly použity velké vnější síly, aby ho opět regenerovaly na silný hurikán okamžitě poté, co dosedl na poloostrov Yucatan. Dopad na pevninu přitom vždy způsobí zeslábnutí. Podívejte se zde:

Hurikán Irma

Právě teď se nám tvoří hurikán Irma, který od počátku ukazuje extrémně agresívní profil. Jde o hurikán, který byl během své cesty nad Atlantikem v jednom bodě intenzifikován na 4. kategorii. Námořní mapa ukazuje různé haarpové anomálie při tvoření Irmy, k nimž může docházet pouze při umělém vytváření vzryvů oblačnosti. Níže uvedené screenshoty zachycuje tyto přenosy radiace zářivou barvou.

Major HAARP Frequency Transmissions Showing Up Over Atlantic And Pacific Oceans (Výrazné přenosy haarpových frekvencí nad Atlantikem a Pacifikem)

Irma se od počátku zdaleka liší od běžných hurikánů vytvořených nad Atlantikem. Její abnormální chování od samého začátku nelze vysvětlit jinak než záměrnou manipulací. Jsou tam jemné i dramatické znaky, které odhalují lidské zásahy do tvoření bouře pomocí HAARPu; některé z nich lze vidět na tomto výmluvném videu: Navy Map Shows Entire Planet Blanketed With HAARP Anomalies(Námořní mapy ukazují, že celá planeta je poseta haarpovými anomáliemi).Vždy, když se výrobci počasí rozhodnou terorizovat konkrétní stát Severní Ameriky, můžete se vsadit, že toto místo je velmi významné. Například Harvey udeřil na jižní Texas z mnoha průhledných důvodů (viz odkaz First HARVEY, Then IRMA – Nejprve Harvey, potom Irma). Místo, kam udeří Irma, bude zcela jistě splňovat záměry agendy Nového světového řádu (NWO – New World Order). Zejména ve světle Trumpova vysoce nekooperativního presidentství se globalisté zoufale snaží dostat věci do starých kolejí, a to za každou cenu.

Zdá se, že ti, co co nám tajně vládnou, jsou odhodláni učinit úplně cokoliv, aby donutili Trumpa podepsat dohodu o souhlasu s opatřeními proti klimatické změně, sepsanou jako Pařížskou dohodu. Celá řada z nich – byrokraté OSN a EU – jsou bez sebe vzteky, že Trump jim na jejich pařížskou parádu nakašlal. Dokonce i papež a patriarcha byli požádáni, aby mu napsali. ( The Pope and the Patriarch Issue a Joint Message in the Wake of Harvey (Directed at President Trump. „Papež a Patriarcha vydali před Harveym společné poselství (namířeno na presidenta Trumpa)“) A celý svět je nyní svědkem pomsty globalistické kabaly za Trumpův odbojný čin nezávislosti: NWO Cabal Uses HARVEY & IRMA to Promote CO2 Global Climate Change Scam („Kabala NWO používá hurikány Harvey a Irma k prosazení scamu o CO2 a globální klimatické změně“.)

Podzim 2017
Konec léta a podzim 2017 jsou předpovězeny jako významná perioda americké historie. Je celá řada důvodů, jejichž rozsah přesahuje rozsah tohoto článku; snad stačí říci, že do konce října zažijí USA několik mimořádných událostí a velkých výzev. Harvey je toho příkladem, ale je pouze jednou z těchto událostí.

Je možné, že vládnoucí kabala má nějaké velké plány s Irmou. Pokud nevyjdou, přijdou další úděsně superbouře vyrobené v jejich geoinženýrské laboratoři. Jak se to jeví nyní, Irma by mohla být použita jako událost na úrovni 9/11, podle toho, kde na pobřeží udeří. Takovéto turbopoháněné hurikány jsou ve skutečnosti klasickými útoky pod falešnou vlajkou, vlastně invaze. Geoinženýři uměle nafouknou malou nevýznamnou bouři do obrovské frankensteinovské bouře a svedou to na matku Přírodu. Pokud je něco falešná vlajka, tak je to zejména tohle.Dnes máme 4. září, a v pondělí 11. září by Irma měla zaklepat na něčí dveře na americké pevnině. Proto radíme, aby každý občan věnoval pozornost pohybu a vývoji Irmy. Jak se již častokrát stalo, „oni“ rozpoutávají tyto megahurikány po trojicích či čtveřicích. V roce 2005 to byly 3 sestry – Katrina, Rita a Vilma, které zasáhly pobřežní státy Mexického zálivu; Florida zažila v roce 2004 4 velké hurikány – Charley, Frances, Ivan a Jeanne.

Geoinženýři prostě zahájili velmi „aktivní“ sezónu, přičemž „aktivní“ je eufemismus namísto „silně devastující“. A to proto, že je tu ve hře velmi mnoho. Americký lid je sociálně inženýrován veškerými dostupnými prostředky. Posttraumatická stresová porucha způsobená superbouří je jedním z nástrojů celé sady, kterou globalisté použijí, aby vytvořili konsensus v souladu s požadavky jejich agendy.

Nejhorší možná falešná vlajka

Může snad být nějaký nebezpečnější typ útoku pod falešnou vlajkou než ten, kdy je z monstrózní bouře obviněna matka Země? Nejenže tyto superbouře ničí celá města a vyhánějí tisíce lidí ze svých obydlí, ale také zasahují do politické agendy, kdy se mnohé prioritní záležitosti dostávají na konec seznamu. A to se děje i tehdy, když po celé planetě jsou vedeny nevyprovokované agresívní války. Meteorologické války a environmentální terorismus spotřebovávají navíc velkou část rozpočtů.Avšak meč je v tomto konkrétním kontextu dvousečný: každý ví, že „s matkou Přírodou nejsou hračky“. Takže dříve či později zločinci z geoinženýringu dostanou svůj díl. I ti, kteří si hrají na Bohy s počasím, jsou zranitelní. Tento druh karmy často zasáhne tehdy, když je to nejméně očekáváno.

Z jakéhosi důvodu tito meteozločinci a geoinženýrští spiklenci se domnívají, že podobná odplata se jich netýká. Myslí si, že jsou nepřemožitelní silami přírody, protože mají podzemní bunkdy, vysokohorské hrady a luxusní jachty. Nicméně nakonec každý dostane to, co si zaslouží.Geoinženýrské operace pod falešnou vlajkou, jako je vytváření superbouří, jsou tak obrovské a tak závažné, že budou brzy odhaleny a ukončeny nadobro. Při podobném sledu meteorologických tragédií se stále více lidí probouzí a uvědomuje si fakt, že jsou oběťmi klimatického inženýrství.

Pokud jde o skvělý texaský lid, možná to bude právě on, kdo prorazí tuto globální kampaň a úspěšně převezme naše počasí zpět od těch, kteří je ukradli svým nepřetržitým chemtrailsováním. Protože byl k tomu zvolen skvělý stát Texas, potřebné změny možná začnou právě tam. Viz Will Texas use the Hurricane Harvey attack to shut down geoengineering? („Využije stát Texas hurikánu Harvey k zastavení geoinženýrství?“)

Závěr

Irma nadále osnuje své pikle, takže všichni, kteří žijí jinde než na Aljašce, by měli být velice obezřetní při veškerých meteorologických událostech po celý zbytek podzimu. Připravit si předem domácnost a plán na odjezd není v tuto (velmi) zajímavou dobu špatný nápad.

Pokud jde o 11. září 1017: Informujte lidi o všeobecné meteorologické válce, která je právě u našich dveří. Čím více bude informovaných, tím větší je pravděpodobnost, že (celosvětově) fungující klimatické zbraně budou zastaveny, a to jednou provždy. Ti, kteří jsou otevřeni informacím, se mohou obrátit na následující výklad: OPERATION CLOVERLEAF: The Most Dangerous Weapons Testing Program In World History („Operace Čtyřlístek: Nejnebezpečnější program testování zbraní v historii světa.“) Pokud tohle nebude fungovat, následující jistě bude: OPERATION INDIGO SKYFOLD: The Most Secret Covert Black Operation In World History („Operace Indigo Skyfold: Nejtajnější skrytá černá operace v historii světa.“)

Při současné ošemetné situaci celého lidstva poznání znamená sílu. Možná že hnutí odhalující pravdu o geoinženýrství může být počátkem šíření tohoto základního poznání. I vlastenecké hnutí může učinit mnoho k ochraně své vlasti pomocí šíření tohoto vážného varování.
Rubriky: Mocní | Napsat komentář